top of page

CUNDA'DAKİ EVİNİZ

 

Cunda Adası'nın merkezinde yer alan Taş Bahçe Otel, mis kokulu odaları, misafirperver çalışanları, leziz kahvaltısıyla sizleri bekliyor. Uzun uğraşlar sonrasında siz misafirlerimiz için özenle hazırlanan taş temalı otelimizde sizleri ağırlamaktan keyif duyarız.

 

Otelimizde 10 adet odamız bulunmaktadır. Bu odalarımızın hepsi özenle döşenmiş, eskinin tadı, yeninin rahatlığı ile donatılmıştır. Odalarımızın 6'sı Deluxe, 4'ü Standart olarak sınıflandırılmıştır. Deluxe odalarımızın manzaralı balkonu vardır.

yorumlar.jpg

 

Bir kaşık zeytinyağında başladı hikayemiz.. Her derde deva olsun, her gelen huzur bulsun istedik. Bir hayal kurduk sonrada ince eleyip sık dokuduk. İşte ortaya böyle çıktı Taş Bahçe...

Taşları ince ince işledi sevgili sanat erbabı Esat Abimiz. Lalelerle enginar yapraklarını, zeytin dalı figürlerini pembe pembe sarımsak taşlarına hayat verdi Taş Bahçe'de.

Doğal olsun diye özendik herşey. Anneannemizin, babaannemizin evlerinden esinlendik, eski İstanbul karoları, ahşap tavanlar, doğal taş yer döşemeleri. İşinin erbabı bir mimar ne de güzel restore etmişsiniz dedi bize; oysa ki binaların inşaatı 16 ayda tamamlanmıştı. Sıradanlıktan uzak olmalıydı. Yatılacak yatak, bakılacak ayna Girit ruhunu yansıtmalıydı. Rum esintisi olmalıydı. Zor oldu karar vermek. İşlendi tek tek yataklar, dolaplar, aynalar. Musluklar bile özenle seçildi. Komidinleri antikacımız yeniledi, koltukların her birinin yüz yıllık hikayesi vardı. Kimler geldi kimler geçti kim bilir. Eskiyi yeniledik, yeniyi eskiye benzettik ama birşey eksikti. Bir koku bulduk, sabun kokusuyla dolmalıydı her yer, huzur vermeliydi, aşk kokmalıydı... Bahçemizde çiçekler açtı, coştukça coştu...

Tamamdı artık herşey. Kapıları açtık kahvaltı soframızı bir donattık pir donattık üstelik tam not da aldık.

Şimdi bu güzel bahçeye, mis ķokulu odalarımıza sizleri de bekliyoruz. 

bottom of page